Tchibo Kahve -Bay Bayan Giyim ve Mutfak Gereçlerine kadar herşey burada

Altın Üye
Firma Adı
: Tchibo Kahve -Bay Bayan Giyim ve Mutfak Gereçlerine kadar herşey burada
Yetkili Adı
: Tchibo
Adres
: Tchibo Global
Şehir/İlçe
: İstanbul / Ataşehir
Telefon
:
Cep Tel
:
Faks
:
Sektörler
: Kozmetik/Parfümeri , Gıda , Giyim/Aksesuar/Takı , Alış Veriş Sitesi/Online Alış Veriş
Email
:
Web
:
Facebook
:
Email Formu
: Email belirtilmemis.
Tweetle
Bu firma Bugün 2, Bu Ay 53 , toplamda 698 kez ziyaret edildi.
Firma Detayları

Tchibo'yu Keşfet

Dünyanın lider kahve üreticilerinden biri olarak 1949 yılından beri 60 ülkede 1300 mağaza ve 120.000 satış noktamızla tüketicilerimize hizmet vermektedir.

 

Tchibo mağazalarında, tüm damak tadlarına uygun farklı yoğunluk ve yumuşaklıkta öğütülmüş, hazır ve çekirdek kahveler, kahve ekipmanları ve kahve makinaları , alışveriş yorgunluğunu nefis kahve ve atıştırmalıkları tadarak atmak isteyenler için Kahve Barı ve her hafta değişen, birbirinden farklı ürünleri ile tüketicilerimizi şaşırtan temalarıyla birlikte üç ayrı bölüm bulunmaktadır.


Tchibo'nun Tarihi

1949– Max Herz ve Carl Tchilling-Hiryan, farklı fikirlerini girişimcilik ruhları ile birleştirerek hayata geçirdiler ve müşterilerine posta ile kahve satışına başladılar. Aynı zamanda bugünkü Maxinvest grubun ilk yeri olan dükkanlarını açtılar ve adını Tchilling ve “bean” (kahve çekirdeği) kelimelerinin birleşimi olarak Tchibo koydular.

1952- Son moda tüyolar, eğlenceli hikayeler, dar bütçeler için tarifler, usta dikiş kalıpları, romanlar ve güzellik ipuçları içeren Tchibo dergisi,  aylık olarak yayınlanmaya başladı.

1954- Gold-Mocca Almanya’nın en popüler kahvesi haline geldi.. Gold-Mocca’nın özelliği farklı dokuz kahvenin harmanı olmasıydı. Gold-Mocca’ya kadar, mocca harmanları genellikle farklı beş kahveden oluşmaktaydı.

1955– Kahveye olan yoğun ilginin ve Tchibo’nun başarısının sonucu olarak Hamburg Almanya'da kahve tadım mağazasını açtılar. Bu yeni konsept ile Tchibo müşterilerine kahve satın almadan önce, eşsiz lezzet ve aromaya sahip kahvelerini tatma fırsatı sundu.

1958- Hemen hemen her hafta bir yenisi açılan Almanya’daki Tchibo mağazalarının sayısı 77’ye ulaştı. 1965 yılına kadar mağaza sayısı 400’e ulaşmıştır.
Tchibo’nun Gold-Mocca markası Almanya kahve piyasasında bir numara oldu.
1961– Ünlü aktör  Mr. Pithey, “Tchibo Man” reklamları ile Almanya’nın en bilinen reklam ikonu seçildi. 1961’den itibaren yaklaşık onbeş yıl boyunca, Tchibo’nun kahve çekirdeklerinin kalitesini ve çeşitliliğini anlatan kişi oldu.

1963- Tchibo pastanelerde ve tatlı dükkanlarında ‘Frischedepots’ (tazelik depoları) açar. 1971 yılına kadar bu tazelik depolarının sayısı 2,900’e ulaşır.

İlk yumuşak kahvenin tanıtılmasıyla kahve uzmanları için yeni bir çağ başladı.

1964– Tchibo, ilk büyük ölçekli kahve kavurma fabrikasını Hamburg Almanya’da kurdu. 

1965- Kuruculardan Max Herz  vefat etti ve ailesi Tchibo yönetimini devraldı.

1972- Tchibo Kahve Servisi kuruldu.

1973– Tchibo geleneksel ürün yelpazesini genişletti ve mağazalarında kahvenin yanı sıra gıda dışı farkı konseptte ürünler de satmaya başladı. En çok satılan ürünler masa takımları ve kahvaltı masaları oldu.
1975- Tchibo’nun yeni seyyar pastaneleri kırsal alanlara kahve ve taze hamur işleri sunmaya başladı. Her hafta ortalama 30 ürün sunulmaya başlandı.

1977- İkinci büyük kahve kavurma fabrikası Berlin’de faaliyete başladı.
1984- Tchibo, espresso makinesi ‘Picco’ yu piyasaya sundu. İlk yıl 200,000’den fazla makina satıldı.

1985- Taze kavrulmuş kahve çekirdeği, Tchibo’nun yüksek kalitesinin kolay akılda kalır ve hatırlanabilir sembolü olarak lanse edildi.

1986- Tchibo mağazaları, farklı kahve ekipmanları satmaya başladı. 


1987- Tchibo Kahve ve Gıda Dışı ürünler pek çok süpermarkette bulunmaya başladı.

İyi kahveler tıpkı iyi şaraplar gibi kendi kişiliklerine sahiptir. Ekim 1987’den beri Tchibo’nun Privat Kaffee serisi, seçkin üretici ülkelerden gelen en iyi kahveleri sunmaktadır. Her bir çeşit, kendine özgü bir lezzete sahiptir.

1990-Tchibo ürünleri, Tchibo mağazalarında, süpermarketlerde ve pastanelerde bulunmaya başlandı.

 1991- Tchibo Macaristan (Tchibo Budapeşte) ve Slovakya (Tchibo Slovensko) pazarına girdi.
Çek Cumhuriyeti’nin ilk tesisi Prag’ta kuruldu.

1992- Tchibo Polonya’nın lansmanı gerçekleşti ve Tchibo Macar pazarına girildi.

1993- Bratislava’da Slovak şube ofisinin kuruluşu gerçekleşti, bu ofis daha sonra Prag’a taşındı.

1994- Tchibo Coffee Service GmbH; otellere servis veren ayrı bir şirket haline geldi.

Tchibo, St. Petersburg, Rusya’da bir mağaza açtı.
Polonya Marki’de şirkete ait bir kahve kavurma fabrikası kuruldu.

1995- Rusya Moskova’da ikinci tesis açıldı.

1996- Tchibo Direct GmbH kuruldu.
Artık Gıda dışı ürünler ve Tchibo kahvesi Almanya’da katalog üzerinden sipariş verilmeye başlandı.

1997- Tchibo Holding AG, şirketler grubu Eduscho’yu satın aldı.

Tchibo, seyahat sektörüne girdi. 2007 yılında, 225.000’den fazla müşteri seyahatlerini Tchibo aracılığıyla gerçekleştirdi.  Tchibo ayrıca ilk kez interneti yeni satış kanalı olarak kullanmaya başladı.

1998- Eduscho kahve satışlarına Slovakya’da başladı.

1999- Polonya’da, ‘Gala’ ikinci marka olarak tanıtıldı.

2000- Londra’da ilk Tchibo mağazası açıldı.

Tchibo Romanya pazarına girdi.

Tchibo Direct GmbH Avusturya’da tanıtıldı.

2001- Tchibo golf sporuna ucuz yollu bir başlangıç yapmak isteyenler için, ilk kez komple bir golf setini ve “golf kartı” nı müşterilerine sundu.

Tchibo, Almanca konuşulan İsviçre pazarında direk faaliyetlerine başladı.

2002- Tchibo finansal hizmetler sunmaya başladı: sigorta uzmanı AXA’nın katkılarıyla mağazalarda ve internet üzerinden sekiz farklı sigorta sunulmaya başlandı.

Tchibo, Fleesensee Golf & Country Club’ta ilk golf kursunu açtı. Kulüp ile işbirliği içerisinde golf dersleri verilmeye başlandı.

 

Tchibo yılbaşı döneminde ilk kez Almanya’nın en büyük mücevher ürünleri tedarikçisi haline geldi.

Tchibo, Kiev Ukranya'da bir mağaza açtı.

Lucerne, Winterthur ve Basel’de İsviçre’nin ilk Tchibo mağazaları açıldı.

2003- Tchibo, Almanya’nın en büyük kahve dükkanı işletmecisi oldu.

Tchibo, ünlü tenör Luciano Pavarotti konseri için oldukça düşük fiyatla özel biletler sundu.
Tchibo, Avrupa’nın en büyük ambarını Bremen’de açtı.

 

Tchibo , FIAT Automobil AG ile işbirliği içerisinde ilk kez satılık arabalar sundu, Fiat Stilo ‘TCM Edition’ 14,990€ fiyatıyla piyasaya sürüldü.

2003 Eylül ayından beri müşteriler www.tchibo.de. adresi üzerinden çiçek siparişi vermeye başladı.

 

2004- Mobil telefon piyasasında çığır açan Tchibo Mobil kuruldu. Tchibo ve O2 Germany arasındaki ortak girişim, bütçeye uygun mobil  paketler  sunan ilk sağlayıcı oldu.

2005- Cafissimo’nun lansmanı gerçekleşti. Tek bir makina ile üç farklı kahve çeşidi hazırlayabilen Almanya’daki ilk tek-servis sistemi oldu.

 

2006- Tchibo yenilikçi hizmetler adında yeni bir pazarlama platformu başlattı. Bu hizmet ile Tchibo müşterilerine konser biletleri, el sanatları ürünleri gibi farklı süprizleri makul fiyatlar ile, şeffaf koşul ve şartlar altında gerçekleştirmeye sunmaya devam etti. 2008 yılından beri bu hizmetler ‘Tchibo Plus’ markası altında sunulmaya başlandı.

Türkiye’de, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan İstanbul Cevahir AVM’de ilk Tchibo mağazası açıldı.

 

2008- ‘Her hafta yeni bir dünya’ sloganına, tüm Tchibo ülkerindeki reklamlarda ve promosyonlarda kullanılan ‘Sadece Tchibo Dünyasına Özel’  sloganına dönüştü.

 

2009- Türkiye online satış mağazasının lansmanı gerçekleşti.
Tchibo’nun 60. Kuruluş Yıldönümünü kutlandı.

2011 -Tchibo 45. mağazasını Mart ayında İstiklal Caddesi Demirören Alışveriş Merkezi’nde açtı.

 

Tchibo Türkiye

2005 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Tchibo, ülkemizde 11 ilde 52 mağazası, 444 2 826 numaralı telefonla sipariş hattı ve online alışveriş keyfi sunan internet mağazası www.tchibo.com.tr  ile sizlerle buluşmaktadır.

 

Yaratıcı ve sıradışı ürünler, üstelik uygun fiyatlarla!

 

Perakendeciliğe yepyeni bir anlayış getirerek, tüketicimize ulaşırken iki temel ilkemize özel önem vermektedir: kalite ve uygun fiyat.

 

Tchibo’yu bir kez keşfettikten sonra, bizde bulduğunuz her ürünün her zaman en yüksek kalitede ve uygun fiyatlarda olduğunu göreceksiniz.

 

 

Kalite Anlayışımız

Tchibo Ürünlerinin Kalitesi Onaylanmıştır.

 

 

Tüm Tchibo ürünleri, TCM (Tchibo Certified Merchandise) damgası taşır ve bu damga en yüksek kalitede üretimin garantisidir. Her ürün için yapılan yoğun kalite testleri haricinde, ayrıca tüm Tchibo oyuncakları, çok sıkı güvenlik şartları gerektiren European Norm 71 standartlarına göre defalarca test edilir. Hiçbir Tchibo ürünü, çocuklara zarar verebilecek zararlı madde içermez. Bunun garantisi de ürünlerin üzerindeki TCM damgasıdır.

 

 

Tchibo`dan yaptığınız her alışverişte, ürünlerimizin yüksek kalitesine güvenebilirsiniz. Tchibo`da müşterilerimizin, ne kadar yüksek olursa olsun tüm standartlarını karşılamak için her noktayı düşünüyoruz; bu nedenle tüm ürünlerimizi, mümkün olan en zorlu düzeyde baştan aşağı test ederiz.

Şaşırtıcı, karşı konulmaz ve yüksek kalitede

 

Gıda Dışı Ürünler

 

Tchibo ürünleri, her zaman sürprizlerle doludur. Ürün yelpazemiz düşünüldüğünde birçok kişi, Tchibo’nun ne satmadığını merak edebilir. Özel kahvelerimizin yanı sıra, ürün yelpazemiz, moda, teknoloji, mutfak, banyo, çocuk ürünlerini gibi her hafta değişen farklı konseptleri kapsamaktadır.

1970’li yılların başında Tchibo, farklı ürünleri tüketicisine sunarak ürün yelpazesini genişletmeye başladı. Bugün Tchibo, her hafta değişen temaları ile müşterilerine farklı ürün konseptleri sunmaktadır.

 

Kahve

Benzersiz Kahve Keyfi

Tchibo Sadece %100 Arabica Çekirdekleri Kullanıyor

 

Her ülkenin kendine has, kusursuz bir kahve aroması vardır. Yetiştirilmesi diğerlerine göre daha zor ve zahmetli olan Arabica çekirdeklerinden üretilen kahve, eşsiz bir aromaya sahiptir. Arabica, daha çok yüksekliği 1300 – 2500 metre arasındaki bölgelerde yetişir. Toprağa ekilmesinden ancak üç yıl sonra kahve kirazlarının oluştuğu ilk zarif çiçeklerini açmaya başlar. Her yağmurlu dönemin ardından çiçek açar ve bu kahve ağaçları 50 yıl boyunca meyve verebilir. Arabica meyvesi yetiştirmek narin yapısından dolayı daha zor ve pahalıdır. Arabica çekirdekleri en değerli ve en lezzetli kahve çekirdekleri olarak bilinir.

 

Tchibo kahve uzmanları tüm Privat Kaffee çeşitlerinde büyük bir itinayla sadece Arabica çekirdekleri kullanır ve bu çekirdekler ayrı ayrı kavurma teknikleriyle kavurularak, kahvenin aromasına aroma katar.Tchibo Privat Kaffee’lerden her biri Brezilya dağlarından, Doğu Afrika’ya ve Guatemala’nın volkanik topraklarına kadar, geldiği ülkenin özgün doğal aromasıyla bezenir. Tchibo Arabica çekirdeklerinin tamamı, üstün kalitenin bir ürünüdür.

Bu doğal ortamı korumak adına Tchibo, kahvenin üretildiği bölgelerde hem insanlar hem de doğa için sürdürülebilir bir gelişime kendini adamıştır. Bu sorumluluğun bir göstergesi de Tchibo kahvelerinin Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği) sertifikalı olmasıdır. Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği), doğal hayatın korunmasını ve çiftçilere daha iyi şartlarda yaşam sunulmasını benimseyen bir kuruluştur. Tchibo, yapılan bu işbirliği ile, kahve üretiminin olduğu ülkelerdeki iş gücüne ve doğa şartlarının iyileşmesine destek olur.

 

Alışverişte kahve molası

 

 

1955 yılında, postayla kahve dağıtımı işinden altı yıl sonra, kahve servisi yapılan ilk Tchibo mağazası açıldı. O günlerde, müşteriler sadece kahve satın almaya değil, aynı zamanda kahvenin tadına bakmaya davet edilirdi. Bu vesileyle, Tchibo'da ilk Coffee Bar’ları doğmuştu.

Facebook Yorumları